Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek.
Tegoroczna – szesnasta edycja, ze względu na dużą liczbę zgłoszeń podzielona została na dwa dni. Do udziału w XVI Gminny Przegląd Piosenki Religijnej Kolęd i Pastorałek zgłoszonych zostało ponad 250 uczniów.
23 stycznia 2018 roku w sali widowiskowej GOKiCz zaprezentowali sie wychowankowie przedszkoli oraz młodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Jury w składzie: Piotr Czyżowicz- muzyk, organista z parafii w Skołyszynie; Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz oraz Jadwiga Szarek - instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniając umiejętności wokalne wykonawców nagrodziło:
I GRUPA – PRZEDSZKOLA
SOLIŚCI
I NAGRODA /ex aequo/:
Amelia Stój – l. 3; Przedszkole Skołyszyn/ Nauczyciel przygotowujący: Beata Sepioł
Zosia Jamro – l. 4 ; Przedszkole Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
Fabian Labut – kl. 0; Przedszkole Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Barbara Czechowicz
Milena Halerz – kl. 0; Przedszkole Bączal Dolny/Nauczyciel przygotowujący: M.Wachel;
Katarzyna Gajoska – kl. 0; Przedszkole Bączal Dolny /Nauczyciel przygotowujący: M.Wachel;
Jakub Ujejski – kl. 0; Przedszkole Bączal Dolny /Nauczyciel przygotowujący: M.Wachel;
Klaudia Piotrowska – kl. 0; Przedszkole Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś
ZESPOŁY
I NAGRODA /ex aequo/:
Duet – Paweł Sokołowski i Tomasz Przybyłowicz – kl. 0 ; Przedszkole Skołyszyn/ Nauczyciel przygotowujący: Beata Cetnar
Trio – Laura Nigborowicz, Lena Kozioł, Emilia Tokarz – kl. 0 ; Przedszkole Skołyszyn/ Nauczyciel przygotowujący: Beat Cetnar
II GRUPA - KL. I-III SP
SOLIŚCI
I MIEJSCE /ex aequo/:
Karolina Wszołek – kl. I, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący: Renata Ciołkosz
Joanna Jagielska - kl. III, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus
II MIEJSCE:
Roksana Jagoda – kl. III, SP Jabłonica /Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś
III MIEJSCE /ex aequo/:
Hania Chesnakova - kl. III, SP Kunowa;
Zuzanna Rak - kl. II, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka
WYRÓŻNIENIA:
Milena Żabska – kl. III, SP Skołyszyn;
Julia Liana – kl. I, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
Zuzanna Ryba –– kl. I, SP Lisów /Nauczyciel przygotowujący: Renata Ciołkosz
Emilia Bylinowska – kl. III, SP Jabłonica /Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś
Aleksandra Jaracz – kl. III, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus
ZESPOŁY
I MIEJSCE: „Wesołe nutki”; SP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat
II MIEJSCE: Zespół z kl. III, SP Jabłonica /Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś
III MIEJSCE: Duet – Julia Adamik, Kornelia Piś, kl. III; SP Jabłonica /Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś
24 stycznia 2018 jury w składzie: Paweł Wałczyk - muzyk, instruktor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach; Stanisław Mazurek – nauczyciel muzyki, instruktor gry na instrumentach Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle; Lucyna Antas - wokalistka, absolwentka szkoły muzycznej II stopnia oraz Jadwiga Szarek - instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniało umiejętności wokalne wykonawców, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny starszych uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Jury wyróżniło i nagrodziło:
III GRUPA – SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV-VII
SOLIŚCI
I MIEJSCE:
Bartosz Klęba – kl. IV, SP Harklowa /Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek
II MIEJSCE /ex aequo/:
Natasza Litwa - kl. IV, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś
Kornelia Zając – kl. V, SP Święcany/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk-Gąsior
III MIEJSCE /ex aequo/ :
Oliwia Bylinowska - kl. VI, SP Jabłonica/Nauczyciel przygotowujący: Natalia Szepiecińska
Amelia Ciekielska - kl. VI, SP Harklowa/ Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek
WYRÓŻNIENIA:
Bartłomiej Gryga – kl. IV, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
Julia Sendra - kl. V, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
Weronika Sokołowska - IV, SP Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat
Natalia Zabawa - kl. V, SP Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
ZESPOŁY
I MIEJSCE: Zespół wokalny z klasy IV , SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś
II MIEJSCE: Natalia Koś z zespołem, kl. VII; SP Bączal Dolny /Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca
III MIEJSCE: Fermatki, kl. IV-VI; SP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
WYRÓŻNIENIE: Zespół wokalno-instrumentalny – kl. V; SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś
IV GRUPA - GIMNAZJUM
SOLIŚCI
I MIEJSCE:
Julia Depczyńska – kl. III, Gimnazjum Święcany/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk-Gąsior
II MIEJSCE/ex aequo/:
Aleksandra Łagowska – kl. II; Gimnazjum Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
Katarzyna Kozioł - II, Gimnazjum Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat
III MIEJSCE:
Weronika Tokarz - kl. III, Gimnazjum Bączal Dolny /Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca
WYRÓŻNIENIE:
Aneta Kardaś - III, Gimnazjum Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat
ZESPOŁY
I MIEJSCE: Chór „Chromatica” – Gimnazjum Święcany/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk-Gąsior
II MIEJSCE: „Skoliszclub” – kl. I-III; Gimnazjum Skołyszyn/Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
III MIEJSCE: Chór „Belcanto” – kl. II-III; Gimnazjum Kunowa/Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat